Blog

İşte TEOG Yerine Düşünülen Sistem

Gönderen:

İşte TEOG Yerine Düşünülen Sistem

Kapsamlı bir eğitim reformunu ne zaman tartışabiliriz?

İşte TEOG Yerine Düşünülen Sistem

İşte TEOG Yerine Düşünülen Sistem Şu anda tartışmıyoruz, yaşıyoruz. Mesela TEOG; ben o açıklamayı yapmamış olsam hâlâ ülkenin gündeminde kalacaktı. Baktım ki bu işe yeterince kulak asılmıyor. En iyisi açıklama yaparak gündeme taşıyayım istedim. Çünkü ailelerin hali ortada. Çocuklar bindirilmiş kıta. TEOG ne kazandırıyor bize? Sadece stres, stres, stres… Masraf, masraf, masraf… O sistem, paraların genelde o namussuzlara (FETÖ’ye) akmasını sağlıyordu. Bu nedenle dershaneleri kapattık, hafta sonlarına takviye kursları koyduk. Çocuklarına kurs isteyen göndersin. İnat etmenin hiç- bir anlamı yok. Sen devlet olarak çocuklarını yetiştiremiyorsan bir yerde suç bizimdir. Bunu aşmamız lazım. Ortayı düz ortaokulda okudun; buradan fen lisesine gidecek. Kendisine en yakın yere gidecek. Fazla müracaat varsa lise kendi imtihanını yapar.

TEOG ile birlikte LYS’nin de kaldırılması gündemde mi?

İşte TEOG Yerine Düşünülen Sistem

Bizim eğitim-öğretimde çok ciddi bir dönüşüme girmemiz lazım. Bunların hiçbiri bizim geçmişimizde olan sistemler değil. Sonradan siyasi yaklaşımlarla eğitim-öğretimin içerisine girmiş sistemler. Ben YÖK ile de bu konuyu görüştüm, Milli Eğitim ile de. Başbakan’la da bu konuda mutabık kaldık. En kısa zamanda gereken adımlar atılacak.

Etüt merkezleri kalkacak mı?

Etüt merkezlerini kalktı diye biliyorum. Milli Eğitim’e talimatı verilmişti bunun. Takviye kursları var onların yerine.

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Paragraftahiz.com der ki:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aileleri TEOG stresinden kurtardığı için teşekkür ederiz. Ama keşke dere geçerken at değiştirilmeseydi. Biliyoruz ki çoğu velimiz yazın başından beri telaşa düşüp çocuklarını okullarından alıp özel ortaokullara yazdırdı hem okul hem dershane işlevi görsün diye. Kimi de yaz boyunca tatil yapmadan yazın sıcağında bu çocukları yaz kurslarına kaydedip dünyanın parasını etüt merkezlerine yedirdi.Göndermeyenler de yazın devletin okullarında açılan paralı kurslara gönderdi. Bunlara bir de her velinin ödediği yaklaşık 300 TL ‘lik yayın parasını eklerseniz vehamet anlaşılır.

Bir karara varmadan önce birçok etken hesaba katılır ve mağduriyetlere mahal vermeden nihai karar alınır. Yeni geliştirilecek sistemin devletimize ve çocuklarımıza fayda sağlamasını diliyoruz.

Son Söz :Niyet halis ama zamanlama yanlış.

 

0
  Related Posts
  • No related posts found.

Yorum Ekle


error: İçerik Korumalıdır !!