Özel Ders İster misiniz?

Neden Özel Ders Almalıyım?

Özel ders çok kalabalık sınıflar çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir çözümdür. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen problemleri ortaya çıkıyor. Hele de öğrenci TEOG, YGS, LYS, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkıyor.

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle özel ders almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır.Eğer sınavların soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de didaktik konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan ders alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı oluyor. Yani hem parasından hem de zamanından oluyor sizin anlayacağınız.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlere sahip bir danışmandan özel ders almak zorundadır.

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır ve her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan ders alın. Ona verdiğiniz paraya da acımayın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman. Siz Gazi Yaşargil’e muayene olunca vizite ücreti sorabilir misiniz? Ben soramadım direkt muayene oldum. İyi bir Özel Ders Danışmanı da öyledir.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz. Özellikle sınavlarda öğrencilere en çok vakit kaybettiren bölüm olan paragraf sorularını pratik ve etkili yöntemlerle amaçtan sapmadan çözdürüyoruz.

Peki, Gazi Yaşargil hocamızın muayene ücretini mi istiyoruz? Tabii ki hayır çünkü biliyoruz ki velilerimiz okullara verdikleri aidatların altında zaten eziliyorlar. Bu nedenle çok kaliteli bir hizmeti çok cüzzi bir bedelle hizmetinize sunuyoruz. Ha bu arada ilk dersimiz de ücretsizdir. Memnuniyet varsa derse devam edilmektedir.

Sakın unutmayın biz size balık tutmayı öğretiyoruz, balık vermiyoruz. Balık da almak istiyorsanız derslerden sonra size verilecek bütün testleri çözmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Yoksa verdiğiniz parayla kalırsınız. Bizden söylemesi…

 

Faysal DAL

 

UNUTMAYIN ZOR SORU YOKTUR,

PÜF NOKTASI BİLİNMEYEN SORU VARDIR.

 

Özel Derslerimizde Her Sorunun Bugüne Kadar Bilinmeyen En Pratik Püf Noktasını Öğrenmiş Olacak ve “Edebiyat, Paragraf, Dil Bilgisi ve Sözel Mantık” Testleri Sizin İçin Artık Zaman Tüketen Bir Canavar Olmayacak.