İstanbul
+90 555 850 19 04
info@paragraftahiz.com

Matematik Özel Ders

ParagraftaHız

Matematik Özel Ders

Neden Matematik Öğrenemiyoruz?

Matematik nasıl öğretilmez! | Bilim ve Gelecek
Neden Matematik Öğrenemiyoruz?

Matematik, Türkiye’de bütün sınavlar için en çok lazım olan ama her öğrencinin en az bildiği ve üstesinden gelmek isteyip de gelemediği çok önemli bir derstir. Peki, bu kadar önemli bir ders neden öğrenilemiyor? Öğrencilerimiz mi öğrenmede güçlük çekiyor? Sanmıyoruz çünkü başka ülkelere göç eden çocuklarımızın Nobel aldığını görüyoruz. Matematik Özel Ders bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Okullarımızda matematiğe yeterince zaman mı ayrılmıyor? Aksine İlkokulda, ortaokulda, lisede ders saati en çok olan derstir. Peki, okullarımızda yeterince matematik öğretmeni mi yok ya da matematik dersine yan dal öğretmenleri mi giriyor? Tam tersine matematik dersi öğretmeni açığı da yok, matematik dersine başka dallardan öğretmenler de girmiyor? Matematik Özel Ders bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Peki neden öğrencilerimiz bu durumda? İşte zurnanın zırt dediği yer burası! Hiçbir eksiklik olmamasına rağmen maalesef öğrenilemeyen bir ders varsa sorun öğretme yöntem ve tekniğindedir. Klasik, ezbere dayalı öğretim teknikleriyle eğitim – öğretim faaliyetlerini düzenlediğiniz zaman sadece matematik değil, hiçbir dersten verim alamazsınız ve tam öğrenme gerçekleşemez. Matematik Özel Ders bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Nasıl Bir Çözüm Bulduk?

Sorunlar ve Çözümler

“Paragrafta Hız. Com” olarak matematikteki bu sorunun farkına vardıktan sonra bu sorunu nasıl çözebileceğimiz noktasında günlerce, aylarca hatta yıllarca düşündük. Okullarında bu kadar ders alan; kurs, dershane, etüt merkezlerini mesken edinen, yetmedi özel derslerle bu soruna çare bulmaya çalışan bu büyük öğrenci kitlesine nasıl bir öğretim tekniği ve öğretmen tipi bulalım ki soruna merhem olalım diye yıllardır düşünürken yanı başımızda olan ve etinden istifade ettiğimiz tavuktan ilham aldık. Matematik Özel Ders bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Evet, evet tavuktan… Tavuğu izleyerek “tavuk tipi öğrenme” tekniğini keşfettik. Baktık ki tavuk işine yarar malzemeyi bulmak için önce toprağı inceliyor, ardından toprağı harıl harıl bir sağdan bir soldan eşeliyor, bu işlemi bitirdikten sonra gagasıyla toprağı didiklemeye başlıyor. Bu işlem de bittikten sonra işine yarar malzemeyi toprağın içinden ayıklamaya başlıyor. En son olarak da kuluçka evresi geliyor. Bu da ürün elde etme aşamasıdır. Bizim öğretim tekniğimiz de buna dayanıyor: inceleme, eşeleme, didikleme, ayıklama ve kuluçka.

Bu tekniği öğrencilerimize uyguladığımızda gördük ki gerçekten öğrencilerimiz kalıcı ve tam öğrenmiş oluyorlar. Bu sisteme Batılı bilim adamları “yaparak yaşayarak öğrenme” demişler, biz de buna “tavuk tipi öğrenme” diyoruz. Bu teknikte öğrencilerimiz matematiği ezberlemeyip yaşamının bir parçası yapacak düzeye erişiyor. Bu eğitim için öğrencilerimizi üç seviyeye ayırarak eğitim vermekteyiz. Matematik Özel Ders bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Matematik Özel Ders eğitimlerimiz öğrencinin seviyesine göre verilmektedir. Temel Matematik Özel Ders programından önce 30 soruluk MSTT (Matematik Seviyesi Tespit Testi) uygulanır. Bu testteki sonuçlara göre öğrencilerimiz kategorilere ayrılarak eğitimler verilmektedir.

Birinci Kategori (Zayıf Seviye):

Kilo Vermişsin Zayıf Adam Hasta Genç Adam Onun Koşulu Ile Mutsuz Karikatür Tasarım Simgesi Düz Vektör
Alt Seviye

Bu kategorideki öğrencilerin net yüzdesi % 10 – 40 arasıdır. Bu öğrencilerimizin genellikle ortaokul 5, 6, 7 ve 8.sınıflarda almaları gereken temel matematik bilgi açıklarını kapatıp hazırlanmak istediği sınava yönelik pratik matematik eğitiminin yanında aşağıdaki becerileri de kazandırmaya çalışırız.

 1. Matematiksel okuryazarlık becerileri edinme
 2. Matematiksel kavramları anlayabilecek, bu kavramları günlük hayatta kullanabilme
 3. Problem çözme sürecinde kendi düşünce ve akıl yürütmelerini rahatlıkla ifade edebilme
 4. Matematiksel düşüncelerini mantıklı bir şekilde açıklama
 5. Üst bilişsel matematik bilgi ve becerilerini geliştirebilme
 6. Tahmin etme ve zihinden işlem yapma becerilerini etkin bir şekilde kullanabilme
 7. Temel matematik konularını analiz edebilme ve hipotetik sonuçlar çıkarma
 8. Matematiği öğrenmede deneyimleriyle matematiğe yönelik olumlu tutum geliştirerek matematiksel problemlere öz güvenli bir yaklaşım geliştirme
 9. Sistemli, dikkatli, sabırlı ve sorumlu olma özelliklerini geliştirebilme
 10. Araştırma yapma, bilgi üretme ve kullanma becerilerini geliştirebilme
 11. LGS, YKS (TYT – AYT), DGS, KPSS, ALES sınavlarındaki matematik soru tiplerini ve basit çözümlerini çabuk, etkin ve doğru teknikleri öğrenme
 12. Matematiğin insanlığın ortak bir değeri olduğunun bilincinde olarak matematiğe değer verme

Bu aşamadaki öğrencilere verilecek eğitim 60 ders saati sürmektedir. Eğitimler seanslara bölünerek verilir. Her seanstan sonra o günkü konuyla ilgili yaklaşık 100 soruluk özel sorulardan oluşmuş ödev verilmektedir. Ödev bitirilmedikçe ödeme yapılmış olsa bile diğer seanslara geçilememektedir. Bunu oyunlardaki level (seviye) gibi düşünün. Nasıl ki bir leveldaki görev bitmedikçe diğer levele geçemiyorsanız burada da sistem aynı. Bir seanstaki görev bitmedikçe diğer seansa geçilememektedir. Bu, matematik özel ders sisteminin bir kuralıdır.

Ücretlendirme

Bu bölümdeki eğitim ücreti: 4500 TL’dir. Ödemeler Her seanstan önce verilecek banka hesabına peşinen yatırılmaktadır. (Ödeme 8 eşit taksit olarak yapılmaktadır. Peşin Ödemelerde %10 indirim vardır.)

Bu Bölümdeki Seans Sayısı: 60/3= 20 Seans

İkinci Kategori (Orta Seviye):

10 Ücretsiz Animasyon Yapma Programı
Orta Seviye

Bu kategorideki Öğrencilerimizin net yüzdesi % 40 – 60 arasıdır. Bu öğrencilerimize de “Temel matematik eğitimi” ön eğitimi verildikten sonra asıl konu yani “matematik soru tipleri ve çözüm teknikleri” eğitimi verilmektedir.

Bu aşamadaki öğrencilere verilecek eğitim 50 ders saati sürmektedir. Eğitimler seanslara bölünerek verilir. Her seanstan sonra o günkü konuyla ilgili yaklaşık 100 soruluk özel sorulardan oluşmuş ödev verilmektedir. Ödev bitirilmedikçe ödeme yapılmış olsa bile diğer seanslara geçilememektedir. Bunu oyunlardaki level (seviye) gibi düşünün. Nasıl ki bir leveldaki görev bitmedikçe diğer levele geçemiyorsanız burada da sistem aynı. Bir seanstaki görev bitmedikçe diğer seansa geçilememektedir. Bu, matematik özel ders sisteminin bir kuralıdır.

Ücretlendirme

Bu bölümdeki eğitim ücreti: 4000 TL’dir. Ödemeler her seanstan önce o seansın ücreti verilecek banka hesabına peşinen yatırılmaktadır. (Ödeme 6 eşit taksit olarak yapılmaktadır. Peşin Ödemelerde %10 indirim vardır.)

Bu Bölümdeki Seans Sayısı: 51/3= 17 Seans

Üçüncü Kategori (İleri Seviye)

Download People Studying At Online School, Textbooks And Teacher for free | Online school, Free online courses, Home based business
Başarılı Öğrenci

Bu seviyedeki öğrencilerimizin denmelerde net yüzdesi %60 – 90 arasıdır. Bu öğrencilerimizin temel konularda eksiklikleri olmadığı varsayılarak direkt olarak “matematik soru tipleri ve çözüm teknikleri” eğitimine geçilmektedir.

Bu aşamadaki öğrencilere verilecek eğitim 45 ders saati sürmektedir. Eğitimler seanslara bölünerek verilir. Her seanstan sonra o günkü konuyla ilgili yaklaşık 100 soruluk özel sorulardan oluşmuş ödev verilmektedir. Ödev bitirilmedikçe ödeme yapılmış olsa bile diğer seanslara geçilememektedir. Bunu oyunlardaki level (seviye) gibi düşünün. Nasıl ki bir leveldeki görev bitmedikçe diğer levele geçemiyorsanız burada da sistem aynı. Bir seanstaki görev bitmedikçe diğer seansa geçilememektedir. Bu, matematik özel ders sisteminin bir kuralıdır.

Ücretlendirme

Bu bölümdeki eğitim ücreti: 3500 TL’dir. Ödemeler her seanstan önce o seansın ücreti verilecek banka hesabına peşinen yatırılmaktadır. (Ödeme 6 eşit taksit olarak yapılmaktadır. Peşin Ödemelerde %10 indirim vardır.)

Bu Bölümdeki Seans Sayısı: 45/3= 15 Seans

Eğitim Stratejisi

Öğrencilerimiz bu eğitimde ÖSYM’nin bugüne kadar sorduğu bütün matematik sorularının bilgisini, yorumunu, çözüm tekniklerini ve stratejilerini öğrenmiş olacak ve matematik sorularını daha doğru ve daha kısa bir zamanda çözmüş olacaksınız.

Dikkat!

Şehit çocukları ve muhtarlık onaylı fakirlik belgesi olan öğrencilerimize % 50 indirim hakkı vardır.

Neden Özel Ders Almalıyım?

Group of students watching online webina... | Free Vector #Freepik #freevector #school #books #techno… in 2020 | Online education, Online school education, Education banner
Her Öğrenci Özeldir

Çok kalabalık sınıflar, çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir problemdir. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince “öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen problemleri ortaya çıkmaktadır. Hele de öğrenci LGS, TYT, AYT, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkmaktadır. Matematik Özel Ders Sistemi bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada, eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle bireysel destek almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır. Eğer sınavların soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de ezberci konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan destek alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı olmaktadır. Yani sizin anlayacağınız veli hem parasından hem de zamanından olmaktadır. Matematik Özel Ders Sistemi bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

Teacher Images | Free Vectors, Stock Photos & PSD
Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlerle aktarabilen, öğrencisini tanıyan ve aynı zamanda öğrencisine bu süreçte rehberlik yapabilecek bir danışmandan bireysel destek almak zorundadır. Matematik Özel Ders Sistemi bu sorunlarınızın hiçbirini görmezden gelemezdi.

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır keza her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır. Yeter ki öğretmen öğrenciye bu farkındalığı kazandırsın ve öğrencide bir çalışma kültürü ve bilinci oluşturabilsin. Öğrencimize yürümeyi öğrettiğimizde o zaten yürümeye başlayacaktır ve desteksiz de yürüyecektir.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan destek alın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz ve hem MEB hem de ÖSYM sınavlarının önemli bir bölümü olan matematik dersini bilgisi sorularını Yeni Nesil analitik, pratik ve etkili yöntemlerle öğretiyoruz

Sakın unutmayın, biz size balık tutmayı öğretiyoruz, ama balık vermiyoruz. Balığı siz tutacaksınız. Bunun için ders sonrası verilecek ödevleri tıpkı durmadan kışlık hazırlayan karınca misali veya çiçek çiçek dolaşan bir arı gibi yapmalısınız. Sizi şovumuzu izlemeye çağırmıyoruz, sınavlarda şov yapmaya çağırıyoruz. Bunun yolu planlı ve programlı çalışmadan geçer.

Buyurun birlikte Matematik Şovunu birlikte yapalım. Yepyeni, modern, analitik ve kalıcı tekniklerle…

Öğretmenler:

TYT – YKS Matematik Özel Derslerimizle Tüm Bu Konuları Kısa, Pratik Yöntemlerle ve Yetkin Öğretmenlerimizden Öğrenmiş Olacaksınız.

Sema İLGEZDİ: 30 Yıllık Temel Matematik Eğitimi Uzmanı

Yusuf MERAL: Analitik Matematik Teknikleri Uzmanı / ODTÜ Grup Kurucusu

Faysal DAL

 

Bir cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi için Arayınız.
1
Bilgi için Arayınız.
Bilgi için Arayınız.