İstanbul
+90 555 850 19 04
info@paragraftahiz.com

Sözel Mantık Özel Ders

ParagraftaHız

Sözel Mantık Özel Ders

Kursun Niteliği

Bu eğitimde 9 saat konu anlatımı, 6 saat soru çözümü olmak üzere toplam 15 saatte ÖSYM’nin bugüne kadar sorduğu bütün “Sözel Mantık” sorularının çözüm tekniklerini öğrenmiş olacak ve “Sözel Mantık” sorularını daha doğru ve daha kısa bir zamanda çözmüş olacaksınız. Sözel Mantık Özel Ders

Konular

  1. Akıl Yürütme Teknikleri Eğitimi
  2. Düşünme ve Anlama Becerileri Eğitimi
  3. Şifreleme Eğitimi
  4. Şekil – Tablo – Grafiklerle İlişkilendirme Eğitimi
  5. Yer – Yön – Konum İlişkileriyle Akıl Yürütme Teknikleri Eğitimi
  6. Kavramları Sıralama Becerisi Eğitimi
  7. Kavramları Sınıflama Becerisi Eğitimi

Eğitim Süresi: 15 Saat ( 9 saat ders, 6 saat soru çözümü)

Hediye Yayınlarımız

  1. PEGEM Akademi Soru Bankası
  2. Yargı Akademi Soru Bankası

Neden Özel Ders Almalıyım?

Çok kalabalık sınıflar, çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir problemdir. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince “öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen” problemleri ortaya çıkmaktadır. Hele de öğrenci LGS, TYT, YKS, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkmaktadır.

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada, eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle bireysel destek almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır. Eğer sınavların soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de ezberci konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan destek alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı olmaktadır. Yani sizin anlayacağınız veli hem parasından hem de zamanından olmaktadır.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlerle aktarabilen, öğrencisini tanıyan ve aynı zamanda öğrencisine bu süreçte rehberlik yapabilecek bir danışmandan bireysel destek almak zorundadır.

Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır keza her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır. Yeter ki öğretmen öğrenciye bu farkındalığı kazandırsın ve öğrencide bir çalışma kültürü ve bilinci oluşturabilsin. Öğrencimize yürümeyi öğrettiğimizde o zaten yürümeye başlayacaktır ve desteksiz de yürüyecektir.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan destek alın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz ve hem MEB hem de ÖSYM sınavlarının önemli bir bölümü olan “sözel mantık” sorularını pratik ve etkili yöntemlerle öğretmeyi amaçlıyoruz.

Sakın unutmayın, biz size balık tutmayı öğretiyoruz, balık vermiyoruz. Balık için derslerden sonra size verilecek ödevleri tam ve zamanında yapmalısınız. Aksine Tam Öğrenme gerçekleşmez.

Faysal DAL

 

2 cevap

  1. […] Bir cümlenin kendinden önce gelen cümlenin açıklaması olabilmesi için o cümlede ” yani, çünkü, zira, bu nedenle, bundan dolayı, bu yüzden vb. ” sözcükler olması gerekir.Sözel Mantık Özel Ders […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi için Arayınız.
1
Bilgi için Arayınız.
Bilgi için Arayınız.