İstanbul
+90 555 850 19 04
info@paragraftahiz.com

TYT-YKS Matematik Özel Ders

ParagraftaHız

TYT-YKS Matematik Özel Ders

Sınavın Oturumları

İlk Oturumda

Adaylar Temel Yeterlilik Testini alacaklardır. Bu testte adayların muhakeme, akıl yürütme, mantıklı düşünme odaklı sözel ve sayısal becerilerinin, yani Türkçeyi doğru kullanma, okuma ve anlama, dil hakimiyeti ile matematiksel ilişkilerden yararlanmanın ölçülmesi amaçlanmaktadır. Bunun örnekleri dünyada seçkin yüksek öğretim sistemlerinde mevcuttur. TYT-YKS Matematik Özel Ders

 • Bütün adayların birinci oturuma girmesi zorunludur.

İkinci Oturum

Adayların önceki yıllarda takip edilen usule uygun olarak lise müfredatına dair bilgisi esas alınacaktır. TYT-YKS Matematik Özel Ders

Dersin Konuları

 Yeni müfredatla beraber Matematik ve Geometri dersleri birleştirildi. TYT-YKS Matematik Özel Ders

 1. Sayılar
 2. Sayı Basamakları
 3. Bölünebilme
 4. OBEB-OKEK
 5. Rasyonel Sayılar
 6. Basit Eşitsizlikler
 7. Mutlak Değer
 8. Üslü Sayılar
 9. Köklü Sayılar
 10. Çarpanlara Ayırma
 11. Oran Orantı
 12. Denklem Çözme
 13. Kümeler
 14. Fonksiyonlar
 15. Permütasyon
 16. Kombinasyon
 17. Binom
 18. Olasılık
 19. İstatistik
 20. İkinci Dereceden Denklemler
 21. Karmaşık Sayılar *(1)
 22. Parabol
 23. Polinomlar
 24. Mantık
 25. Modüler Aritmetik
 26. Eşitsizlikler
 27. Logaritma
 28. Diziler
 29. Seriler
 30. Limit ve Süreklilik*(2)
 31. Türev*(3)
 32. İntegral*(4)

*(1)Karmaşık Sayıların Kutupsal Gösterimi kaldırıldı.

*(2)Limitte 0/0 ve sonsuz/sonsuz dışındaki belirsizlik türleri kaldırıldı.

*(3)Ters Trigonometri fonksiyonlarının türevi ve integrali kaldırıldı.

*(4)İntegralde Hacim hesabı kaldırıldı.

TYT – YKS Matematik Özel Derslerimizle Tüm Bu Konuları Kısa, Pratik Yöntemlerle ve Yetkin Öğretmenlerimizden Öğrenmiş Olacaksınız.

Neden Özel Ders Almalıyım?

Çok kalabalık sınıflar, çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir problemdir. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince “öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen problemleri ortaya çıkmaktadır. Hele de öğrenci LGS, TYT, AYT, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkmaktadır. TYT-YKS Matematik Özel Ders

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada, eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle bireysel destek almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır. Eğer sınavların soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de ezberci konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan destek alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı olmaktadır. Yani sizin anlayacağınız veli hem parasından hem de zamanından olmaktadır.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlerle aktarabilen, öğrencisini tanıyan ve aynı zamanda öğrencisine bu süreçte rehberlik yapabilecek bir danışmandan bireysel destek almak zorundadır.

Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır keza her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır. Yeter ki öğretmen öğrenciye bu farkındalığı kazandırsın ve öğrencide bir çalışma kültürü ve bilinci oluşturabilsin. Öğrencimize yürümeyi öğrettiğimizde o zaten yürümeye başlayacaktır ve desteksiz de yürüyecektir.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan destek alın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz ve hem MEB hem de ÖSYM sınavlarının önemli bir bölümü olan matematik dersini bilgisi sorularını Yeni Nesil analtik, pratik ve etkili yöntemlerle öğretiyoruz

Sakın unutmayın, biz size balık tutmayı öğretiyoruz, ama balık vermiyoruz. Balığı siz tutacaksınız. Bunun için ders sonrası verilecek ödevleri tıpkı durmadan kışlık hazırlayan karınca misali veya çiçek çiçek dolaşan bir arı gibi yapmalısınız. Sizi şovumuzu izlemeye çağırmıyoruz, sınavlarda şov yapmaya çağırıyoruz. Bunun yolu planlı ve programlı çalışmadan geçer.

Buyrun birlikte Matematik Şovunu birlikte yapalım. Yepyeni, modern, analitik ve kalıcı tekniklerle…

Öğretmenler:

Sema İlgezdi ( 3 Yıllık Temel Matematik Eğitimi Uzmanı)

Yusul Meral: Analitik Matematik Teknikleri Uzmanı (ODTÜ Grup Kurucusu)

Faysal DAL

 

Bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi için Arayınız.
1
Bilgi için Arayınız.
Bilgi için Arayınız.