İstanbul
+90 555 850 19 04
info@paragraftahiz.com

Türkçe Özel Ders

ParagraftaHız

Türkçe Özel Ders

Neden Türkçe Özel Ders Almalıyım?

274645643
Neden Özel Ders Alayım?

Türkçe Özel Ders almanın nedenlerinden biri de çok kalabalık sınıflar, çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir problemdir. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince “öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen çatışmaları ortaya çıkmaktadır. Hele de öğrenci LGS,TYT, AYT, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkmaktadır.

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada, eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle bireysel destek almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır. Eğer sınavların MEB ya da ÖSYM soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de ezberci konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan destek alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı olmaktadır. Yani sizin anlayacağınız veli hem parasından hem de zamanından olmaktadır.

Funny coach. group of people at business conference in modern classroom at daytime Free Photo
Neşeyle Ders Yapın.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlerle aktarabilen, öğrencisini tanıyan ve aynı zamanda öğrencisine bu süreçte rehberlik yapabilecek bir danışmandan bireysel destek almak zorundadır.

Tutor and girl at home writing new information Free Photo
Her Öğrenci Özeldir.

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır keza her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır. Yeter ki öğretmen öğrenciye bu farkındalığı kazandırsın ve öğrencide bir çalışma kültürü ve bilinci oluşturabilsin. Öğrencimize yürümeyi öğrettiğimizde o zaten yürümeye başlayacaktır ve desteksiz de yürüyecektir.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan destek alın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz ve hem MEB hem de ÖSYM sınavlarının önemli bir bölümü olan dil bilgisi sorularını benzersiz pratik ve etkili yöntemlerle öğretiyoruz.

Sakın unutmayın, biz size balık tutmayı öğretiyoruz, balık vermiyoruz. Balık da almak istiyorsanız derslerden sonra size verilecek bütün testleri çözmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Türkçe Özel Ders Konuları

Math science concept with school lesson items in retro cartoon style Free Vector
Türkçe Özel Ders Konuları
 1. Ad Soylu Sözcükler: isim, zamir, sıfat, zarf, edat, bağlaç, ünlem.
 2. İsim Soylu Sözcüklerle İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 3. Eylem Soylu Sözcükler: eylemler, eylemsiler, eylemde çatı, eylem yapısı, eylem kipleri, ekeylem.
 4. Eylem Soylu Sözcüklerle İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 5. Sözcük Yapısı: ekler, kökler; basit sözcük, bileşik sözcük, türemiş sözcük.
 6. Sözcük Yapısı İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 7. Cümle Ögeleri: özne, yüklem, nesne, dolaylı tümleç, zarf tümleci, edat tümleci.
 8. Cümle Ögeleriyle İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 9. Cümle Türleri ve Soru Çözüm Teknikleri
 10. Ses Bilgisi ve Soru Çözüm Teknikleri
 11. Yazım Kuralları ve Soru Çözüm Teknikleri
 12. Noktalama Bilgisi ve Soru Çözüm Teknikleri
 13. Anlatım Bozuklukları ve Soru Çözüm Teknikleri

Derslerimizde “Tam ve Öğrenmeyi Öğrenme Modeli” uygulanmaktadır

Türkçe Özel Ders Kurs Süresi:

18 + 12= 30 Ders Saati

Ücretsiz Kitaplar:

1. Çıkmış ÖSYM Dil Bilgisi Sınav Soruları

2. FDD Dil Bilgisi Soru Bankası

3. Palme Dil Bilgisi Soru Bankası

Öğretmenimiz

Eğitmen Adı Soyadı: Faysal DAL
Telefonu: 0555 850 19 04

Branş:

Türkçe – Edebiyat (Okuma – Anlama – Yorumlama Teknikleri Uzmanı)

Eğitim – Kariyer – İdealler

Paragrafta HIZ - Alternatik
Faysal DAL

1990 yılında MSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Türkoloji Bölümünü kazanan Faysal DAL 1994 yılında aynı okuldan mezun oldu. Mezuniyetle birlikte sınavlara hazırlık amacıyla Etiler, Ortaköy, Bebek, Tarabya, Beşiktaş semtlerinde kitlesel ve bireysel Edebiyat ve Türkçe dersleri vermeye başladı. Ertesi yıl o dönemin popüler dershanesi olan Erol Altaca ve Özel Mavi Haliç Kolejinde Türkçe ve edebiyat dersi öğretmeni olarak görev aldı.
Bu görevi tam iki yıl yaptıktan sonra daha iyi bir kariyer için 2000 yılında VEM Dershanesinde Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı olarak çalıştı. Bu kurumda da iki yıl çalıştıktan sonra Kültür Dershanesinde Şube Bölüm Başkanı olarak Pendik Şubesine geçti. Kültür Dershanesinde iki yıl çalıştıktan sonra sosyal ve ekonomik gerekçelere bağlı olarak Final Eğitim Kurumlarında Maltepe Şubesinde Türkçe ve edebiyat zümre başkanı olarak görev aldı. Bu görevi 2009 yılına kadar layıkıyla sürdürdükten sonra KPPS, ALES, DGS sınavlarına hazırlamada uzman bir kurum olan Yargı Akademiye geçti.

Öğretmen olarak başladığı Yargı Akademi Kurumunu 2013 yılında devralarak öğretmen – yönetici olarak 2016 yılına kadar sürdürdü. Sağlık, sosyal ve ekonomik gerekçelere bağlı olarak 2016 yılında kurumu devrederek “Anlama – Yorumlama ve Akıl Yürütme Teknikleri” üzerine üniversitelerde ALES – DGS – ÖSYS ölçmeleri için “seminer – ders” eğitimleri vermeye başladı. Faysal DAL halen “paragraftahiz.com” isimli İnternet Sitesinin eğitim koordinatörü ve semineristi olarak eğitim kurumlarında “Okuma – Anlama – Yorumlama ve Sözel Akıl Yürütme” alanlarında hipotetik, sentetik ve analitik dersler ve seminerler vermektedir.

Misyon ve Vizyon

Faysal DAL’ın Eğitim ve Öğretimde önem verdiği en önemli ilke, basit ama etkili anlatımdır. Faysal DAL, “Öğretmen öğrencisine didaktik bilgileri aktaran değil, öğrenme sorumluluğunu alan ve öğrenme ihtiyacı hisseden bireyler yetiştiren kişidir.” ilkesiyle seminerlerinde olabildiğince kuru bir didaktik bilgiden çok, analitik
ve hipotetik beceriyle donanmış bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Faysal DAL

 

2 cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi için Arayınız.
1
Bilgi için Arayınız.
Bilgi için Arayınız.