İstanbul
+90 555 850 19 04
info@paragraftahiz.com

Türkçe Özel Ders

ParagraftaHız

Türkçe Özel Ders

Kursun Niteliği:

Türkçe Özel Derslerimizde konular online ve yüz yüze işlenmektedir. Yeni Nesil Dil Bilgisi sorularının hiç kimsenin bilmediği analitik, pratik çözüm teknikleri ile Usta Öğretici Faysal Dal sayesinde üstesinden geleceksiniz. Türkçe Özel Ders eğitimlerimizde 18 Saat Konu Anlatımı, 12 Saat Soru Çözümü olmak üzere toplam 30 saatlik bir öğretim gerçekleştirilmektedir. ÖSYM’nin bugüne kadar TYT, YKS, LGS VE KPSS seçmelerinde sorduğu bütün dil bilgisi konularını ve sorularının çözüm tekniklerini öğrenmiş olacak ve dil bilgisi sorularını daha doğru ve daha kısa bir zamanda çözmüş olacaksınız.

Konular:

 1. Ad Soylu Sözcükler: isim, zamir, sıfat, zarf, edat, bağlaç, ünlem.
 2. İsim Soylu Sözcüklerle İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 3. Eylem Soylu Sözcükler: eylemler, eylemsiler, eylemde çatı, eylem yapısı, eylem kipleri, ekeylem.
 4. Eylem Soylu Sözcüklerle İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 5. Sözcük Yapısı: ekler, kökler; basit sözcük, bileşik sözcük, türemiş sözcük.
 6. Sözcük Yapısı İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 7. Cümle Ögeleri: özne, yüklem, nesne, dolaylı tümleç, zarf tümleci, edat tümleci.
 8. Cümle Ögeleriyle İlgili Çıkmış Sınav Sorularının Analizi ve Pratik Çözüm Teknikleri
 9. Cümle Türleri ve Soru Çözüm Teknikleri
 10. Ses Bilgisi ve Soru Çözüm Teknikleri
 11. Yazım Kuralları ve Soru Çözüm Teknikleri
 12. Noktalama Bilgisi ve Soru Çözüm Teknikleri
 13. Anlatım Bozuklukları ve Soru Çözüm Teknikleri

Derslerimizde “Tam ve Öğrenmeyi Öğrenme Modeli” uygulanmaktadır

Türkçe Özel Ders Kurs Süresi:18 + 12= 30 Ders Saati

Ücretsiz Kitaplar:

1. Çıkmış ÖSYM Dil Bilgisi Sınav Soruları

2. FDD Dil Bilgisi Soru Bankası

3. Palme Dil Bilgisi Soru Bankası

Bizimle

Eşele

Didikle

Öğren

Neden Türkçe Özel Ders Almalıyım?

Türkçe Özel Ders almanın nedenlerinden biri de çok kalabalık sınıflar, çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir problemdir. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince “öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen çatışmaları ortaya çıkmaktadır. Hele de öğrenci LGS,TYT, AYT, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkmaktadır.

Kalabalık Sınıflarda Tam Öğrenme Gerçekleşmez.

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

Kaygılı Veli Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada, eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle bireysel destek almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır. Eğer sınavların MEB ya da ÖSYM soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de ezberci konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan destek alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı olmaktadır. Yani sizin anlayacağınız veli hem parasından hem de zamanından olmaktadır.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

İyi Bir Öğretmene Denk Gelirsen…

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlerle aktarabilen, öğrencisini tanıyan ve aynı zamanda öğrencisine bu süreçte rehberlik yapabilecek bir danışmandan bireysel destek almak zorundadır.

Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır keza her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır. Yeter ki öğretmen öğrenciye bu farkındalığı kazandırsın ve öğrencide bir çalışma kültürü ve bilinci oluşturabilsin. Öğrencimize yürümeyi öğrettiğimizde o zaten yürümeye başlayacaktır ve desteksiz de yürüyecektir.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan destek alın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman.

Derin Düşünebilen ve Analiz Edebilen Öğretmenlere İhtiyaç Vardır.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz ve hem MEB hem de ÖSYM sınavlarının önemli bir bölümü olan dil bilgisi sorularını benzersiz pratik ve etkili yöntemlerle öğretiyoruz.

Sakın unutmayın, biz size balık tutmayı öğretiyoruz, balık vermiyoruz. Balık da almak istiyorsanız derslerden sonra size verilecek bütün testleri çözmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Faysal DAL

 

2 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi için Arayınız.
1
Bilgi için Arayınız.
Bilgi için Arayınız.