İstanbul
+90 555 850 19 04
info@paragraftahiz.com

Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi

ParagraftaHız

Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi

Paragraf

Neden Paragrafta Hız Eğitimi?

Neden Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi? Çünkü günümüz insanı – özelde öğrencisi –sinema seyircisi gibi her şeyi unutturacak kadar çok görüntüyle karşı karşıya bırakıldığı için okuduklarına odaklanamamak ve okuduklarını anlamamak gibi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Hal böyle olunca günümüzde “edilgen göz” olmaktan öteye gidemeyen bir insan modeli oluşmuştur. Bu insan tipi, her şeye çok hızlı baktığı için gördüklerini didikleyecek bir zihin yapısından uzaklaşmaktadır. Çünkü durağan görüntüler belirli bir hızın üzerinde gösterildiğinde beyin okuduklarına odaklanamamaktadır. Oysa etkin bir göz için insanın gördükleri üzerinde anlamlar kurması, imajlar üzerinde derinleşmesi ve bunları hayatla ilişkilendirmesiyle mümkündür. Çünkü anlamak sadece metindeki sözcükleri işitsel olarak duymak ve seslendiriyor olmak değildir; işitilen sözcüklerin etkileşiminden doğan düşünceleri kavramaktır. Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi edilgen gözler için bulunmaz bir eğitim programıdır.

Saptama

Türkçe özel Ders

İşte Edilgen Göz niteliğine sahip öğrencilerin çoğu girdikleri LGS, TYT, AYT, DGS, KPSS, ALES ölçmelerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak Okuma, Anlama; Yorumlama ilişkin soru tiplerinden zorlanmaktadır. Öğrencilerin bu sorulara ilişkin etkin ve pratik çözüm yeteneğine sahip olmayışları, soruları gelişigüzel çözmeleri ve soruların çözümü için gereken ön bilgiyi taşımamaları başlıca nedenlerdir. Oysa ister paragraf ister matematik sorusu olsun her sorunun bir çözüm tekniği ve etkin bir pratiği vardır. Başka bir deyişle hiçbir soru bilgisiz ve gelişigüzel çözülmez. Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi

Çözüm

İşte Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi, tam da bu noktada devreye girip okuduklarına odaklanmayan ve okuduklarından anlamlar üretemeyen ”edilgen gözler” için anlamlı okumanın ve etkin anlamanın anahtarı olacak püf noktaları ve etkinliklerle etkili okumanın stratejilerini öğretmektedir. Keza Paragraflı Sorular İçin Anlama ve Yorumlama Becerileri Programı, düşünme teknikleri ve becerileri noktasında da yepyeni yöntem ve uygulamalarla paragraflı soru tiplerinin çözümlerine de farklı ve özgün bir bakış açısı kazandırmaktadır.

Lütfen Dikkat!

Bu Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi’nde her sorunun pratik ve etkin çözümü tek tek yapılmaktadır. Her açıklamayı lütfen not alarak ve bilgiyi özümseyerek çalışınız. Bu çözümleri özümsedikten sonra serileşmek için günde en az 30 soru çözmelisiniz. Keza çıkmış bütün “ÖSYM Paragraflı Soru Tipleri” sorularını bu süreçte çözmek lehinize olacaktır.

 “Hızlı Okuma Programları”na inanmıyoruz. Çok çalışmaya, problemi analiz edip çözümlerle insanların hayatına değer katmaya inanıyoruz. Planladığımız eğitimlerde sizlere bu görev ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Herkesin anlama, analiz etme ve uygulama yeteneği farklıdır. Bundan dolayı kimseye kazanç ve başarı garantisi vermiyoruz. Başarı; öğrenme, planlı çalışma, hedef belirleme ve harekete geçme gibi birçok etkene bağlıdır. Bunları dikkate almayan katılımcı duvara toslayacaktır.

Paragraf Soru Tipleri ve Çözümleri Eğitimi programında kolay bir şekilde sihirbazlık yapılarak, köpük bilgilerle ve gerçeküstü kazanma yöntemlerinin konuşulduğu “Bu tekniği kullan ve günde 15 dakika çalışarak sınavı kazan! “ tarzı bir seminer değil. Gerçekten başarılı olmak isteyen öğrencilerin problemini çözüp değer katmak isteyen ve öğrenmeye açık öğrenciler için hazırlanmış ETKİLİ bir seminerdir.

NOT: Seminerde toplam 360 soru üzerinden bütün paragraflı soru tiplerinin bilgisi, tekniği, yorumu ve hızlı çözme teknikleri tek tek anlatılacaktır.

Seminerden sonra size PDF olarak “ÖSYM’LİK 1500 SORU verilecektir. Gerçek bir başarı için bu soruların üşenmeden çözülmesi gerekir. Aksi takdirde size anlatılan her şey günbegün unutulacak ve başladığınız noktaya dönmüş olacaksınız.

Hepinize sınavlara hazırlanma yolunda başarılar dileriz.

Eğitim Süresi:

Teknikleri eğitimimiz 10 saat sürmektedir.

Eğitimin Verilme Biçimi:

Eğitim sınav soruları üzerinden bilgi, teknik, yorum, hız becerisi kazandırılarak PANDEMİ Dönemi’nde ONLİNE olarak işlenecektir.


Eğitim Bedeli:

1. Kitlesel Eğitim:

  • 20 Kişilik Grupta Paragraf Eğitimi Bedeli: Kişi Başı 150 TL’dir..
  • 10 kişilik Grupta Paragraf Eğitimi: Kişi Başı 250 TL’dir.
  • 5 Kişilik Grupta Paragraf Eğitimi: Kişi Başı 350 TL’dir.


2. Özel Ders:

  • 10 ders saati karşılığı 1500 TL’dir.
  • Bu ücretler 2020 yılı için geçerlidir.
  • Her ders 45 dakika sürmektedir.


Eğitmen:


Eğitimleri www.paragraftahiz.com adına Faysal Dal hocamız vermektedir.
0555 850 19 04

Faysal DAL

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi için Arayınız.
1
Bilgi için Arayınız.
Bilgi için Arayınız.