Özel Ders İster misiniz?

25 Saatte ”Komple Paragraf” Eğitimi

Kursun Niteliği

Bu kursumuzda 10 saat konu anlatımı, 10 saat soru çözümü, 5 saat etüt  olmak üzere toplam 25 saatte ÖSYM’nin bugüne kadar sorduğu bütün paragraf sorularının çözüm tekniklerini öğrenmiş olacak ve paragraf sorularını daha doğru ve daha kısa bir zamanda çözmüş olacaksınız.

Kurs Süresi : 25 saat

Konular:

 1. Sözcükte Anlam  Düzeyinde Paragraf Eğitimi
 2. Cümlede Anlam Düzeyinde Paragraf Eğitimi
 3. Cümleleri Belirli Bir Ölçüte Göre Değerlendirme
 4. Anlatım Şekilleri Eğitimi
 5. Düşünceyi Geliştirme Yolları Eğitimi
 6. Anlatım Nitelikleri Eğitimi
 7. Konuyu Tespit Etme Eğitimi
 8. Ana Düşünceyi ve Ana Duyguyu Tespit Etme Eğitimi
 9. Paragrafın Başlığını Bulma
 10. Paragrafta Değinilmeyen ve Çıkarılamayan Düşünceyi Bulma
 11. Paragrafın Hangi Soruya Karşılık Yazıldığını Bulma
 12. Paragrafın Giriş Cümlesini Tamamlama
 13. Paragrafın Gelişme Cümlesini Tamamlama
 14. Paragrafın Sonuç Cümlesini Tamamlama
 15. Paragrafta Akışı Bozan Cümleyi Bulma
 16. Paragrafın Hangi Cümleden İtibaren İkiye Bölünebileceğini Bulma
 17. Paragrafta Hangi Cümlelerin Yerinin Değiştirebileceğini Saptama
 18. Paragrafta Cümle Sırasını Belirleme
 19. Paragraftan Hangi Cümlenin Atılabileceğini Belirleme
 20. Paragrafa Cümle Dahil Etme
 21. Paragrafın Cümlelerini Anlamlı Bir Şekilde Sıralama
 22. Paragraftaki Cümlelerden Birinden Önce veya Sonra Cümle Yerleştirme

Hediye Kitaplarımız

 1. Çıkmış ÖSYM Paragraf Soruları
 2. Yeniyüz Paragraf Soru Bankası
 3. PALME Paragraf Soru Bankası

Neden Özel Ders Almalıyım?

Çok kalabalık sınıflar, çocukların öğrenme becerisini etkileyen önemli bir problemdir. Bazı kalabalık sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyeti “öğrenciye görelik” ilkesiyle düzenlenmediği için maalesef “tam öğrenme” gerçekleşememektedir. Tam öğrenme de gerçekleşemeyince “öğren-öğrenci, öğrenci- veli, öğretmen- öğrenci, veli –öğretmen” problemleri ortaya çıkmaktadır. Hele de öğrenci TEOG, YGS, LYS, DGS, KPSS, ALES vb. hayatiyet taşıyan sınavlara hazırlanıyorsa bu çatışma zirveye çıkmaktadır.

Peki, Veli ve Öğrenci Ne Yapmalı?

İşte tam bu noktada, eğer sorun çözülemiyorsa veli veya öğrenci ne yapar? Haliyle bireysel destek almak zorunda kalır. Ama burada da öğrenci ve veli sorunlarla karşılaşmaktadır. Eğer sınavların soru yapısını ve basit çözüm tekniklerini bilen bir danışmandan değil de ezberci konu bilgisi aktarmacılığı yapan bir danışmandan destek alırsa öğrencinin hem maddi hem de manevi birçok kaybı olmaktadır. Yani sizin anlayacağınız veli hem parasından hem de zamanından olmaktadır.

Özel Ders Danışmanı Nasıl Olmalı?

Öğrenci veya veli tercih yaparken çok dikkatli olmalıdır. Hem sınav içeriklerini çok iyi analiz edebilen hem de bu içerikleri kısa, etkin, pratik ve hızlı yöntemlerle aktarabilen, öğrencisini tanıyan ve aynı zamanda öğrencisine bu süreçte rehberlik yapabilecek bir danışmandan bireysel destek almak zorundadır.

Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

Bizce öğrenemeyen öğrenci yoktur, öğretemeyen öğretmen vardır. Her sorunun bir pratik tekniği vardır keza her öğrencinin bir öğrenme ve soru çözme stili vardır. Yeter ki öğretmen öğrenciye bu farkındalığı kazandırsın ve öğrencide bir çalışma kültürü ve bilinci oluşturabilsin. Öğrencimize yürümeyi öğrettiğimizde o zaten yürümeye başlayacaktır ve desteksiz de yürüyecektir.

Danışman bu yeterliliğe sahipse o zaman gönül rahatlığıyla ondan destek alın. Çünkü sizi çok ciddi bir sınavda başarıya götürecek bir doktordur o danışman.

Paragraftahiz.com ailesi olarak bu bilinçle öğrencilerimize yöneliyoruz ve hem MEB hem de ÖSYM sınavlarının önemli bir bölümü olan paragraf sorularını pratik ve etkili yöntemlerle öğretmeyi amaçlıyoruz.

Sakın unutmayın, biz size balık tutmayı öğretiyoruz, balık vermiyoruz. Balık da almak istiyorsanız derslerden sonra size verilecek bütün testleri çözmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Not: İlk dersimiz de ücretsizdir. Memnuniyet varsa derse devam edilmektedir.

 

Faysal DAL